Itali/ 13 mijë e 764 raste të reja dhe 71 vikti*a nga Covid-19

Autoritetet shëndetësore italiane kanë informuar që në 24 orët e fundit janë kryer 649.998 testime dhe kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 13 764 persona.

Gjithashtu janë konfirmuar 71 viktima nga Covid-19.

Në Itali janë aktualisht 166.598 pozitivë me Covid, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, 7.281 më shumë në 24 orët e fundit. Që nga fillimi i pandemisë, totali i rasteve është 4,968,341, dhe i vdekjeve 133,486.

LEXO EDHE  Operacioni Volvo-4, SPAK kërkon 10 vite burg për Astrit Avdylin