Dosja ndaj Saimir Tahirit dhe Jaeld Çelës rikthehet në Apel

Dosja ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe Jaeld Çelës është rikthyer në Gjykatën e Apelit.

Dosja është dorëzuar në Apel nga Gjykata e Lartë, dhe çështja do të rigjykohet edhe njëherë nga gjyqtarët e Apelit të Posaçëm.

Ditën e sotme pritet që të hidhet shorti, ndërsa ditët në vijim do të vendoset dhe data kur do të do zhvillohet seanca ndaj Tahirit dhe Çelës.

LEXO EDHE  Neritan Liçaj: Komunistët grabitën pushtetin, realizmi socialist ishte falsitet

Kujtojmë se ish ministri Saimir Tahiri u dënua me 5 vite burg nga Shkalla e Parë, vendim i cili u konvertua në 3 vite shërbim prove.

Lexo edhe:

Zbardhet vendimi i Gjykatës së Lartë që mbrojti Saimir Tahirin. Ja shkeljet që evidentohen