Aksidenti në Berat, plagosen rëndë dy persona

Dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti që ndodhi mesditën e sotme në Berat. Nga raportimet mësohet se njv motomjet ka goditur një kalimtar.

Nga raportimet mësohet se aksidenti ka ndodhur në lagjen “Çelepias” në Berat, në vendin e quajtur rreth-rrotullimi i Ypsilonit, ku një motomjet me 4 rrota që ka qënë duke qarkulluar me shpejtësi, ka humbur kontrollin dhe ka hipur mbi trotuarin në anë të rrugës duke goditur e marrë zvarrë një kalimtar të rastit.

LEXO EDHE  Skema subvencionuese për fermerët, qeveria nuk tërhiqet nga paketa fiskale

Si pasojë e aksidentit, janë plagosur rëndë: kalimtari Fejzi Skurrani dhe drejtuesi i motomjetit Shkëlqim Plakalliu.

Mësohet se të plagosur rëndë kanë mbetur kalimtari, por edhe drejtuesi i motomjetit. Ata janë transportuar në gjendje të rëndë shëndetësore drejt spitalit të Traumës në Tiranë.