Man.City-PSG/ Zhbllokohet supersfida, francezët në avantazh

PSG ka marrë avantazhin në transfertë ndaj Man.City-t në minutën e 50-të. Autori I golit është sulmuesi Kylian Mbappe.

Aksion spektakolar i francezëve me Messin që i shërben Mbappes në shtyllën e largët, i ftohtë në goditjen qe mposht Ederson.

LEXO EDHE  Super Nedim Bajrami, gol dhe asist në fitoren 3-1 të Empolit përballë Udinezes

Një avantazh i rëndësishëm për skuadrën francize teksa kujtojmë që kjo ndeshje vendos për skuadrën që do të kryesojë Grupin A.