Çështja ‘Shullazi’/ Debate në gjykatë, avokatët e të pandehurit braktisin seancën

Ka pasur debate në Gjykatën e Apelit të Posaçëm për çështjen e Emiljano Shullazit.

Raportohet se avokatët e të pandehurit kanë braktisur seancën. Nga ana tjetër, Gjykata ka reaguar për këtë rast dhe ka thënë se avokatët kryesisht nuk paraqiten në këtë proces.

LEXO EDHE  Bie në përrua, humb jetën 58-vjeçari

Për shkak të refuzimit, gjykata ka dhënë urdhër për gjykim pa mbrojtës, për dy të pandehurit Blerim Shullazin dhe Gilman Dodanin.