Startojnë ndeshjet e Champions League, ja ku mund t’i ndiqni “live”

Kanë startuar 6 sfida të vlefshme për raundin e pestë të fazës së grupeve të Champions League.

Chelsea-Juventus është supersfida e mbrëmjes, që do të përcaktojë se cila nga këto dy skuadra do të marrë kreun e grupit H.

Juventusit i mjafton të evitojë humbjen në duelin e sotëm që të sigurojë vendin e parë dhe një short më të lehtë në teori në fazën me eliminim direkt.

LEXO EDHE  Olsi Rama: Partizani është ndërtuar sipas vizionit të Dajës, Tiranën e kapim në ndeshjet direkte

Sfidë mjaft interesante është ajo mes Barcelonës dhe Benfikës. Katalanasit renditen në vendin e dytë në Grupin E në kuotën e 6 pikëve, ndërsa grupi kryesohet nga Bayern Munich me 15 pikë. Portugezët e Benfikës renditen të tretët me 4 pikë dhe do të tentojnë surprizën teksa me një fitore do të renditeshin mbi gjigandët spanjollë.

Chelsea-Juventus LIVE

Barcelona-Benfica LIVE

Sevilla-Wolfsburg LIVE