Dinamo-Egnatia/ Dy penallti në pjesën e parë, ç’po ndodh në “Elbasan Arena”

Është mbyllur në barazim 1-1 pjesa e parë mes Dinamos dhe Egnatias, ndeshje e vlefshme për javën e 9-të të Superiores.

Në ndeshjen që po zhvillohet në “Elbasan Arena”, fillimisht në avantazh kaluan rrogazhinasit në minutën e 8-të. Kryesori Shanini pa asnjë hezitim ka akorduar 11-metërsh ku Xhekson pas një krosimi Maliqi e ka prekur topin me dorë.

LEXO EDHE  Vllaznia-Partizani, ndiqni pjesën e dytë live

Penalltinë e merr përsipër, Bruno Telushi duke mos falur skuadrën kryeqytetase. Ndërkohë në minutën e 33-të arbitri akordon tjetër 11-metërsh këtë herë në favor të Dinamos të cilët barazojnë me anë të mesfushorit Ibrahimi.