Bie nga maja e monumentit, humb jetën 28-vjeçari shqiptar

Një 28-vjeçar shqiptar raportohet se ka humbur jetën aksidentalisht në Brindisi (Itali). Ngjarja raportohet se ka ndodhur të dielën, ku 28-vjeçari humbi jetën, pasi ka rënë nga maja e një monumenti në këtë qytet.

Sipas raportimeve, 28-vjeçari ra nga Monumento di Marinaio, një simbol për qytetin e Brindisi-t.

Mediat italiane shkruajnë se një tragjedi e vërtetë që ndodhi rreth orës 11:30 të së dielës dhe që u dëshmua nga shumë persona, madje edhe fëmijë.

LEXO EDHE  Kapen 35 pako me kokainë brenda makinës me targa shqiptare

Një ambulancë mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes, por i riu shqiptar kishte ndërruar menjëherë jetë. Policia po mundohet që të hedhë dritë në lidhje me këtë ngjarje tragjike.

Deri më tani janë të paqarta shkaqet e vdekjes dhe dinamika se çfarë ndodhi. Po ashtu nuk dihet nëse i riu ka kryer vetëvrasje apo ka rënë aksidentalisht.

Një ngjarje e ngjashme tragjike ka ndodhur edhe një herë tjetër disa vite më parë në të njëjtin vend.