VIDEO/ Uzuni tregon një “fytyrë tjetër” me Ferencvaros, shënon golin e radhës në Hungari

Myrto Uzuni nuk ndalet së shënuari në kampionatin hungarez, këtë herë kundër Feverhar në shtëpi.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare nuk fali me një goditje brenda zone, duke i çuar shifrat në 3-0 për Ferencvaros.

Ky ishte goli i gjashtë i Myrto Uzuni në kampionatin hungarez këtë sezon. Beratasi është një nga yjet e skuadrës së Ferencvaros, ndërsa formën me ekipin hungarez nuk ka arritur ta shfaqë edhe me kombëtaren kuqezi.

LEXO EDHE  Fitore e vuajtur e Barcelonës, Depay dhe Coutinho "likuidojnë" Villarealin

KLIKONI KËTU PËR GOLIN