VIDEO/ Mbrojti titullin kampion ndaj Luisettos, shikoni ndeshjen e plotë të Florian Markut

Florian Marku mori një tjetër fitore të rëndësishme dje në mbrëmje në SSE Arena të Londrës duke mbetur i pathyeshëm në boksin profesionist.

Mes mijëra tifozëve shqiptarë që kishin mbushur arenën prestigjoze në Londër, boksieri shqiptar tregoi se do të vijojë të luftojë për nivele të larta dhe shumë shpejtë edhe për nnjë titull botëror prestigjoz.

LEXO EDHE  Belica flet para sfidës me Skënderbeun: Partizani ka synime madhore, nuk jemi aty ku mendonim

Në duelin ndaj Luisettos, Marku tregoi soliditet dhe një mbrojtje të forte madje e provokonte rivalin edhe pa duar në fytyrë si e si për të treguar që ai nuk mund t’i bënte asgjë. 12 ndeshje pa humbje tashmë për Markun teksa më poshtë mund të shijoni edhe duelin ndaj francezit.