‘Foltorja’ e LGD/ Berisha: Dy muaj me parë PD ishte në greminë, sot po bëjmë revolucion (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar takimin e radhës së ‘Foltores’ me Lidhjen e Gruas Demokratike.

Berisha deklaroi se sot “Foltorja’ është revolucioni më i madh në historinë e pluralizmit shqiptar. Ai tha se vetëm dy muaj më parë PD ishte në greminë, për shkak se kryetari i saj kreu një kat të madh pabesie.

‘Foltorja vjen si lëvizja dhe revolucioni më i fuqishëm që ka njohur Shqipëria në gjithë historinë e saj. E them këtë sepse 2 muajj më parë ishim në një greminë të vërtetë. Pasi humbëm në mënyrë të pamerituar zgjedhjet, dhe njeriu që premtoi se tani beteja filloi i kreu një akt epik pabesie, kreu një kat të pashembullt në historinë e pluralizmit shqiptar i dha një shtytje rrokullisjes së pamerituar të PD-së. Dy muaj më parë në po rrokulliseshim, qindramijëra votues tanë shprehnin me vete pendesën pse votuan PD-në’, tha Berisha.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit për ditën e enjte, 9 Dhjetor 2021