VIDEO/ Ernest Muçi i pandalshëm me Legian, shënon golin e 4

Ylli i Kombëtares, Ernest Muci vazhdon formën e mirë në Poloni me klubin e Legias së Vershavës.

Sulmuesi ka shënuar golin e barazimit për skuadrën e tij në minutën e 54 përballë Gornik e vlefshme për  javën e 14 të kampionatit.

Muci vepron mirë brenda zonës dhe më pas godet drejt portës ku edhe me pak fat topi përfundon në rrjetë.

LEXO EDHE  Simon Kjaer mbyll sezonin, do të mungojë 6 muaj

Legia është duke kaluar një moment të vështirë pasi aktulisht pozicionet në vendin e parafundit në klasifikim.