E mërkurë, Janar 26, 2022
Etiketimet Legia

Etiketim: legia

Leicester-Legia/ Muçi e nis si titullar, ndiqni ndeshjen “live”

Ka startuar sfida Leicester-Legia e Varashavës e vlefshme për raundin e 5-të të fazës së grupeve në Europa League. Skuadrat bëjnë pjesë në Grupin C...

VIDEO/ Ernest Muçi i pandalshëm me Legian, shënon golin e 4

Ylli i Kombëtares, Ernest Muci vazhdon formën e mirë në Poloni me klubin e Legias së Vershavës. Sulmuesi ka shënuar golin e barazimit për skuadrën...

Legia-Napoli/ Rrahmani titullar, Ernest Muçi dhe Çelhaka e nisin nga stoli....

Ka startuar në orën 18:45 sfida mes Legias së Varshavës dhe Napolit, e vlefshme për fazën e grupeve të Europa League. Grupi C kryesohet nga...

Drejtori Sportiv i Legias: Ernest Muçi nuk është për në Poloni,...

Legia ka ndërruar trajnerin në ditën e djeshme duke shkarkuar Michnieëcz për shkakun e rezultateve negative. Për momentin kampionët polak janë me një trajner...

VIDEO/ Ernest Muçi spektakolar, driblon 5 lojtarë dhe shënon për Legian

Ernest Muçi vazhdon formën e mirë me Legian. Sulmuesi i Kombëtares ka gjetur sërish rrugën e rrjetës me skuadrën polake ditën e sotme duke...

Firmosi me Legian, Ernest Muçi bëhet blerja e dytë më e...

Ernest Muçi është një nga blerjet më të shtrenjta gjatë merkatos dimërore 2021 në Poloni. Sulmuesi 19-vjeçar u transferua nga Tirana tek Legia e Varshavës...

Ernest Muçi: Legia më bindi me projektin e saj, në të...

Ernest Muçi u largua nga Tirana duke u transferuar te Legia e Varshavës. Talenti kryeqytetas, arriti të fitonte menjëherë besimin e trajnerit të klubit...

Firmosi me Legian për 4 vjet e gjysmë, zbulohet rroga e...

Ernest Muçi është zyrtarisht futbollisti më i ri që i bashkohet Legia Varshavës. Ish-sulmuesi i Tiranës firmosi dje për 4 vite e gjysmë me kampionët e...

Champions League/ Nëse kalon Linfield, Drita përballet me Legia Varshava

Drita, kampionia e Kosovës, ka mësuar ekipin kundërshtar në Champions League. Gjithmonë nëse do të mund të mposhtë kampionen e Irlandës së Veriut, Linfield. Shorti...

Të Fundit