Sarah Berisha ia ‘plas’ të qarës: Banorët e tjerë nuk më duan në shtëpi, ndihem vetëm

Foto: Big Brother

Blogerja Sarah Berisha është ndjerë keq mbrëmë pas eliminimit të Kledi Hysës nga shtëpia e “Big Brother VIP”. Sarah shkoi në dhomën e gjumit pas përfundimit të spektaklit dhe nisi të qante. Kjo për shkak se mendonte që banorët nuk e duan në shtëpi dhe se Kledi nuk e meritonte të dilte para saj. Donaldi e pa që po qante dhe u afrua që ta qetësonte.

Pjesë nga biseda:

Sarah: Do donin që të shpëtonte Kledi. Mund të donin që të ikja unë. E kam këtë mendim vetë.

Donaldi: Pse mendoje që do ikje ti?

Sarah: Jo unë fiks, se aty ishim tetë, nëntë veta. Po nuk e di, jam shumë e mërzitur. Do doja shumë të isha unë në vend të tij.

Donaldi: Ku është problemi, që ti nuk po përshtatesh dot?

Sarah: Mbase edhe ata nuk po përshtaten me mua, ndoshta nuk jam hap me shumë njerëz. S’e di.

Donaldi: Ndoshta kështu je ti. S’ke pse të përshtatesh me të gjithë. Ke njerëzit që do të rrish, që do të kalosh ditën këtu brenda. Kjo gjëja nuk të bën që të jesh kot. Pse është gabim?

Sarah: Jo.

Donaldi: Atëherë? Pse duhet të qash ti, pse duhet të mërzitesh ti? Unë të isha në vendin tënd, të betohem… Ti je super gocë, më beso mua. Dhe ndoshta, jo të gjithë do të të pëlqejnë. Edhe mua një person më zgjodhi, që ishte Semi. Se dhe unë pashë shumë njerëz në sy dhe nuk më zgjodhën kur isha aty te rrethi. Dhe i pashë që më panë. Por nuk mërzitem. E di që ti mërzitesh, sepse je e drejtë deri në naivitet.

Sarah: E gjej shumë mirë veten te Semi, se edhe ajo në fillim më ka thënë që ndihej si vetëm, e ka përjetuar edhe ajo këtë lloj gjëje. Mbase ndryshe, por s’e di.

Donaldi: Shiko gjërat e tua, shiko njerëzit që ti do këtu brenda, mos i jep problem vetes pse ti nuk po afrohesh me të tjerët. Sepse nuk është problemi yt ky, më beso për këtë gjë.

Më pas vjen edhe Dj PM dhe përqafohen të tre.

LEXO EDHE  Donald Veshaj pranon publikisht se ka një pëlqim për Beatrix Ramosaj (Video)