Partizani-Laçi, ndiqni supersfidën LIVE

Ka startuar në orën 19:45 në stadiumin “Air Albania” supersfida Partizani-Laçi e vlefshme për javën e 9-të të Superiores.

Trajnerët Ilir Daja dhe Mirel Josa kanë përzgjedhur formacionet dhe në kampin e kuq kanë bërë disa ndryshime.

Nga fillimi në mbrojtje luan Gligorov, ndërsa në sulm rikthehet Cara titullar. Në stol ka përfunduar Ergys Kaçe, i cili ende nuk e ka rigjetur formën fizike.

LEXO EDHE  Gjekmarkaj: Berisha do t’ua lëri partinë familjarëve të tij

Te Laçi nga ana tjetër ka dy ndryshime. Velkoski luan në mbrojtje në vend të Malotës. Rikthehet Velija në krahun e djathtë të sulmit, kurse në të majtë luan Mazrekaj.

Partizani-Laçi LIVE