VIDEO/ Zhbllokohet derbi i kryeqytetit, Tirana merr avantazhin ndaj Dinamos

Tirana ka kaluar në avantazh ndaj Dinamos në ndeshjen e vlefshme për fazën e dytë të Kupës së Shqipërisë.

Për bardheblutë ka shënuar Gjumsi në minutën e 36-të. Pas një harkimi nga e majta të Seferit, topi shkon te Gjumsi në shtyllën e dytë dhe pasi ai kontrollon topin, lëshon një gjuajtje të pakapshme për Bakajn.

LEXO EDHE  FOTO/ Armando Broja ka një urim special për Ditën e Pavarësisë

Kujtojmë që ndeshja e parë u mbyll 2-0 në favor të Dinamos.