Vrau 8 vjeçarin, Prokuroria kërkon arrest me burg për Klodian Çalamanin

Prokuroria e Fierit ka kërkuar masën e arrestit me burg për Klodian Çalamanin, i cili kreu krimin mostruoz ndaj 8 vjeçarit.

Ngjarja e rëndë ndodhi dje, ku u raportua se autori kishte rrëmbyer, më pas e kishte vrarë dhe groposur të miturin në Fier.

Ditën e sotme iu dha lamtumira e fundit 8 vjeçarit të ndjerë dhe familjarët e tij kërkuan dënimin me vdekje për Klodian Çalamanin i cili raportohet të jetë dënuar edhe më parë për rrëmbim të miturish në vitin 2006 dhe më pas ishte lënë i lirë.

LEXO EDHE  Pas takimit me Bashën flet Escobar