Kupa e Shqipërisë/ “Ruleta ruse” kalon në çerekfinale Skënderbeun

Foto: FSHF.org

Sfida mes Skëndërbeut dhe Bylisit është mbyllur koha e rregullt me rezultatin 2-2, ndeshje e vlefshme për “Kupën e Shqipërisë”.

Ndërsa janë dashur penalltitë për të përcaktuar edhe skuadrën që kalon në turin tjetër.

LEXO EDHE  Fitoi çmimin "Portieri i vitit", Donnarumma: Vit i pabesueshëm, falënderoj stafin e Milanit

“Ruleta ruse” nxori fitues skuadrën e Skëndërbeut që do të përballet me Teutën në çerekfinale, ku kjo e fundit arriti të mposhte Korabin me rezultatin 2-0.