Njëri nga Gjermania, tjetri nga Belgjika/ Njihuni me dy fronistët që kërkojnë dashurinë në “Love Story”

Kristi Aliaj dhe Xhoni Pojani janë dy fronistët e Love Story 2. Kristi dhe Xhoni vijnë nga Belgjika dhe Gjermania dhe të dy do përpiqen kërkojnë që të gjejnë dashurinë në ekranin e Tv Klan.

Kristi Aliaj: Unë jam Kristi. Kam studiuar shkenca politike dhe arte vizuale në Bruksel. Kuptova shumë shpejt që bota e politikës nuk ishte fare domeini im. Jam përkushtuar 100% artit, jeta pa art është tragjedi e vërtetë. Sensi i vetëm që nuk tradhton asnjëherë është sensi i aromës. Është një nga gjërat më të rëndësishme kur flitet për zgjedhjen e partnerit. Artet marciale janë definicioni i tragjedisë së jetës.

Xhoni Pojani: Unë jam Xhoni Pojani. Kam lindur dhe jam rritur në Hamburg ku kam përfunduar shkollën për aktrim. Përveç aktrimit kam pasion edhe historinë. Qyteti i Durrësit është vendi që më lidh më shumë me Shqipërinë. Jam edhe pak ‘crazy (I çmendur), si çdo artist në fakt. Në dashuri jam i butë, jap shumë besim, nuk dorëzohem kollaj, Tani pres të shijoj eksperiencën më të bukur, këtë të “Love Story”./tvklan.al

LEXO EDHE  Valoni provokon Antonelën: Ka ardhur koha që dikush të provojë ‘helikopterin’ tim