“O derrkuc, mos m´u drejto mua ashtu”, Gjekmarkaj përplaset me Braçen

Kuvendi ka vijuar edhe sot debatet dhe replikat, ndërsa vijojnë diskutimet lidhur me Buxhetin e Shtetit dhe paketën fiskale pë 2022-in.

Gjatë seancës, ndërsa deputetja Grida Duma e këshilloi Agron Gjekmarkajn, që të kërkonte falje në rast se ka përdorur fjalën “harem” për ministret e Qeverisë, deputeti është përfshirë në një sherr dhe me deputetin Erion Braçe. Ky i fundit duket se ka marrë “dakordësinë” e Kryeministrit për të reaguar nga vendi, sa herë që në foltore shfaqen deputetët e opozitës, duke krijuar tensione në sallë.

LEXO EDHE  Korçë/ 23-vjeçari tenton t’i japë fund jetës, ja çfarë thotë policia

Debati

Gjekmarkaj: Unë nëse e kam thënë atë, e kam thënë në kuptimin e haremit politik jo në kuptimin e haremit të sulltanit. Dëgjo këtu, mos mu drejto mua ashtu. Drejtoju Edi Ramës për me atë lloj termi jo mua, dërrkuc.

Balluku: A ëshë normal e ta quajnë një person në familje pjesë të harremit? Nëse e keni normale në familje atëherë përdoreni edhe këtu.