“Më shau”/ Autori i vra*jes së 8 vjeçarit në Fier rrëfen kri*in

Klodian Çalamanit, autori i vrasjes së 8 vjeçarit në Fier, ka rrëfyer para policisë të gjithë skenën e krimit.

38 vjeçari u ka thënë hetuesve se i mituri e kishte sharë ndaj e kishte goditur me lopatë në kokë dhe trup duke e lënë të vdekur në vend.

Mësohet se gjatë procesit të marrjes në pyetje autori ka shfaqur shenja te paqëndrueshmërisë mendore.

LEXO EDHE  A do kemi zgjedhje në 6 bashki?

Vrasjen e të miturit e ka kryer në oborr pranë portës kryesore e më pas e ka zhvendosur trupin në brendësi për ta mbuluar.

Për zbardhjen e ngjarjes policinë e kanë orientuar kamerat në rrugë, përmes të cilave kanë parë të miturin të hyjë në banesën e autorit.