Detaje nga kri*i në Fier, 38-vjeçari ishte i dro*uar kur rrëmbeu të miturin

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja tronditëse që ka ndodhur ditën e sotme në Fier, ku 38-vjeçari Klodian Çalamani, ka rrëmbyer dhe ka groposur fëmijën 8-vjeçar.

Sipas fqinjëve dyshohet se autori i krimit , në momentin që ka bërë rrëmbimin e të miturit ka qenë i droguar, ndërsa mësohet se ai nuk kishte probleme të shëndetit mendor.

LEXO EDHE  Ja kush është 17-vjeçari që humbi jetën nga aksidenti tragjik në Bulqizë! Emri

Trupi i të miturit u gjet i pajetë, i groposur në oborrin e 38-vjeçarit, pas disa orësh kërkimesh nga policia.

Autori është arrestuar menjëherë, ndërsa mësohet se kanë qenë familjarët të cilët kanë denoncuar pasi fëmija nuk është kthyer në shtëpi që në 9 të mëngjesit.