Barcelona pranon dështimin, nxjerr në shitje 400 milionëshin

Aventura e mesfushorit Frenkie de Jong te Barcelona duket se është afër fundit pas vetëm një vit e gjysmë.

Mesfushori holandez, i blerë për 65 milionë euro dhe i lidhur me klubin katalanas deri në 2026-ën, nuk ka arritur ta tregojë gjithë talentin e tij me blaugranat dhe ka shumë mundësi që të sakrifikohet në merkato edhe për të rregulluar bilancin.

LEXO EDHE  Herald Marku: Kthesa erdhi, Partizani nuk ndalet më

Sipas Sport, në fakt, pavarësisht klauzolës 400 milionë euro, nuk do të ishin pak klubet e mëdha europiane gati të trokasin në derën e Barcelona-s për 24-vjeçarin.