Ekzekutohet biznesmeni shqiptar në Greqi

Një biznesmen shqiptar është ekzekutuar mbrëmjen e sotme në Greqi, pranë një pike karburanti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Atikë.

Sipas mediave vendase një makinë në lëvizje ka qëlluar drejt biznesmenit shqiptar dhe mikut të tijë pranë një pike karburanti, e cila ishte në enër të gruas së shqiptarit.

LEXO EDHE  Manja denoncon doganierin në Korçë: U fut në punë me dokumente të falsifikuara

Si pasojë e të shtënave ka mbetur i vdekur shqiptari, ndërsa shoku i tij ëhstë plagour.

Menjëherë pas ngjarjes, një makinë BMW, është gjetur e djegur në Avenue Kifissos.

Forca të forta policie kanë shkuar në vendngjarje, zona është rrethuar ndërsa po punohet për kapjen e autorëve.