Konfirmohen dy rastet e para me “gripin e derrit” në Shqipëri, ja simptomat

Prezenca e ‘gripit të derrit’ AH1N1 është konfirmuar dhe në vendin tonë.

Instituti i Shëndetit Publik konfirmon se në Shqipëri janë konstatuar dy persona të infektuar me këtë grip dhe tashmë janë izoluar prej një muaji.

LEXO EDHE  Tentativa për vrasje në Tiranë/ Autorët ndryshuan mbiemrat! Detaje të reja rreth ngjarjes

E infektuar me virusin AH1N1, 25-vjeçarja në gjendje të rëndë, lind fëmijën para kohe.

Simptomat e gripit janë: kollitje, dhimbje fyti, dhimbje trupi, skuqje të syve, etj.