I sekuestrohen 800 mijë euro, arrestohen dy shqiptarë

Il denaro sequestrato dalla Polizia

Policia italiane arrestoi dy të rinj shqiptarë, ndërsa sekuestroi 800 mijë euro, të ndara në pako, që iu gjetën atyre.

Ngjarja ndodhi në Rozzano, provinca e Milanos.

Arrestimi i dy shqiptarëve, 29 e 19 vjeç, është bërë që të enjten, por njoftimi u dha vetëm sot.

Ata ishin gjurmuar nga agjentët në kuadrin e një hetimi anti-drogë, pasi u vunë re teksa dilnin nga një apartament në Rozzano, i cili survejohej për shkak se dyshohej si bazë logjistike e një bande të trafikut të drogës.

LEXO EDHE  ‘Postoi videon me emrat e delegatëve’, Ina Zhupa e largon nga grupi...

Pas ndalimit, të rinjtë nuk ishin në gjendje të justifikonin origjinën e parave, të cilat, sipas agjentëve, mund të jenë pagesë për ndonjë ngarkesë droge që ka kaluar dorë pas dore, ose ndoshta ata mund të jenë ‘llogaritarët’ që merren me mbledhjen dhe shpërndarjen e parave për llogari të bandës.