E dielë, Shtator 22, 2019
Etiketimet Shqiptare

Etiketim: shqiptare

Sekuestrohen 1.2 ton kanabis dhe 550 mijë pilula ekstazi, arrestohen 5...

Pesë shqiptarë janë arrestuar nga policia turke, gjatë një operacioni kundër trafikut të drogës. Mediat turke njoftojnë arrestimin e 7 personave në total, nga të...

“Njerëzit të tregojnë forcën, taksat e shqiptarëve për 30 vjet janë...

Nga viti 1990 deri më sot janë shpenzuar mbi 16 miliardë dollarë. E dini ju sa korpuse të reja janë ndërtuar? Asnjë, kemi bërë...

Paguani, ndryshe do iu sjell shqiptarët…/ Ja si italiani kërcënonte biznesmenët

Paguani borxhet që keni, në të kundërt do ju çoj shqiptarët ose moldavët. Ata mund t’ju bëjnë juve të paguani. Është ky kërcënimi që...

Azilkërkuesit në Irlandë/ Shqiptarët lënë pas edhe shtetasit nga Zimbabve

Shqiptarët kryesojnë listën e shtetasve që kërkojnë azil në Irlandë. Kjo është bërë e ditur nga Zyra e Emigracionit në Irlandë, e cila ka...

Ambasada e SHBA thirrje të fortë shqiptarëve: N’a ndihmoni për të...

Në “Ditën Ndërkombëtare të Tokës”, Ambasada Amerikane në Tiranë i ka bërë një thirrje shqiptarëve që të përfshihen me ndihmën e tyre, për të...

Ja 21 shqiptarët që kandidojnë për zgjedhjet lokale në Itali/Emrat

Jo vetëm në Belgjikë e Zvicër, por shqiptarët vijojnë të bëhen aktivë në jetën politike edhe në vendet e tjera. Shqiptaret Eva Meksi dhe...

Ambasadorja franceze: Rikthimi i vizave për shqiptarët, nuk e dimë se...

Ambasadorja franceze në Tiranë, Christine Vasak, u shpreh se nuk dihet nëse do të ketë  një vendim për kërkesën e Parlamentit holandez, pasi ky...

VIDEO/ Shqiptarët bëjnë kërdinë me makinat e lojrave të fatit, ja...

Karabinierët në Arrezo arrestuan dy shqiptarë, 35 dhe 37 vjeç, me akuzën e vjedhjes në qendrat e lojërave të fatit. Mediave italiane raportojnë se të...

Europol jep alarmin/ Grupet kriminale shqiptare rrezik për sigurinë e brendshme...

Krimi i organizuar përbën rrezikun më të lartë për sigurinë e brendshme të BE-së. Ky është rezultat i zhvillimit afatgjatë. Grupet mafioze italiane, shqiptarët e...

Zbulohet parcela me kanabis/ Arrestohen 4 pronarët shqiptarë…

Katër shqiptarë janë arrestuar në Athinë nga policia greke. Nga raportimet mësohet se shqiptarët e arrestuar janë të moshës 35-39 vjecc. Mediat greke shkruajnë se...

Punëtorë sezonalë në Itali, ja formularët që duhet të plotësoni/ Procedurat

Italia ka vënë në dispozicion të punonjësve të huaj sezonalë, modulet dhe sistemin për përpilimin e kërkesave për një kuotë të flukseve 2019. Gjenden...

VIDEO/ “Shqiptarët terroristë, gjakpirësa”, çmendet ministri…

Ministri i MAPL-së në Qeverinë e Kosovës, Ivan Teodosijevic ka ndjekur rrugën e ish-zëvëndësministres, Vesna Mikic. Në datën që kujtonte 20 vjetorin e bombardimeve të...

Tentojnë t’i ikin policisë, arrestohen në Zvicër dy shqiptarë…

Dy shtetas të Kosovës janë arrestuar nga policia zvicerane, pasi tentuan të ikin gjatë një ndalese, njofton Policia. 21 dhe 28-vjeçari u ndaluan nga Policia...