Biznesit iu vu tritol, e kaluara e pronarit, u arrestua se su*moi me ar*ë policinë

Një biznesi i është vënë lëndë plasëse ditën e sotme në Shkodër. Biznesni i përket Gjin Gurit, i cili është një emër i njohur për policinë e Shkodrës. Fatmirësisht nga shpërthimi nuk pati persona të lënduar.

Gjin Guri, në vitin 2015, u arrestuar nga policia pasi më herët kishte hapur zjarr ndaj forcave policore, gjatë një një opoeracioni anti-kanabis në Dukagjin. Ai u vu në pranga në banesën e tij në fshatin Shosh të Dukagjinit, pas një operacioni nga FNSH e Shkodrës.

LEXO EDHE  VIDEO/ Berisha: Më 11 dhjetor rithemelojmë PD, u ngritëm mbi presionet

Guri ishte shpallur në kërkim në bazë të një dënimi me vendim te formes se prere me 7 vjet e dy muaj burg per “Prodhim dhe mbajtie pa leje te Armeve luftarake” dhe “Kanosje”.