Berisha: Rama dhe Basha duan t’i fusin tanket pluralizmit! Edvin mos provoko se …

Në konferencën urgjente për shtyp, ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas deklaratave të bëra nga kreu i PD, Lulzim Basha, i cili thirri Kuvendin Kombëtar më 18 Dhjetor.

Berisha tha se kjo situatë është e ngjashme me fillimin e viteve ’90, kur komunistët bënin përpjekje për të shkatërruar iniciativat për pluralizmin.

LEXO EDHE  Breshëri zbardh Tiranën

Unë dola para jush sepse Edvin Kristaq Rama, njëlloj si dajë Koleka e tij në vitin 1991, më 11 dhjetor propozonte që t’i futeshin tanke pluralizmit, edhe ky pasardhës besnik i tij, me peng-Bashën, përpiqet që të minojë përpjekjen madhore të shqiptarëve, revolucionin paqësor“, tha Berisha.