Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën 1 person (EMRI)

Një aksident me vdekje raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Lushnje.

Mëoshet se në autostradën Kolonjë-Lushnjë, në Savër, shtetasi Aleksandër Zeka., 42 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Volkswagen” ka përplasur, shtetasin, Isuf Bardhi 84 vjeç, banues në Savër, i cili ka ndërruar jetë në spital.

LEXO EDHE  Horoskopi i ditës së shtunë, 4 Dhjetor 2021

Burimet policore njoftojnë se është shoqëruar shtetasi A. Z. në Komisariatin e Policisë Lushnjë dhe po kryhen veprimet procedurale.

Ndërkohë grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.