Kualifikueset e Botërorit/ Armeni-Gjermani, ndiqni sfidën LIVE

Kanë startuar në orën 18:00, dy sfida të vlefshme për Grupin J të kualifikueseve të Botërorit Katar 2022.

Gjermania, e cila ka prerë biletën për në Botëror do të përballet në transfertë ndaj Armenisë. Por të gjithë sytë do të jenë te sfidat Maqedoni e Veriut-Islandë dhe Lihteshtehjn-Rumani.

Maqedonia dhe Rumania luftojnë për një vend në play-off për të mbajtur gjallë shpresat për një pjesëmarrje në kompeticionin më të madh futbollistik në botë.

LEXO EDHE  Europa League/ Ja përballjet e kësaj të Enjteje

Aktualisht vendi i dytë pas Gjermanisë kryesuese, mbahet nga Maqedonia në kuotën e 15 pikëve, ndërsa ndjek Rumania me 14 pikë.

Duke parashikuar një fitore të Rumanisë në transfertë ndaj një rivali modest siç është Lihteshtejni, atëherë 3 pikët janë detyrim për Maqedoninë ndaj një kundërshtari të vështirë siç është Islanda.

Armeni-Gjermani LIVE