Lëkundje tërmeti, ja ku ishte epiqendra

Lëkundjet sizmike vazhdojnë në vendin tonë.

Raportohet se në mesnatë ka pasur një tjetër lëkundje në Bulqizë. Fatmirësisht goditja ka qenë me magnituidë të vogël 2.5 me thellësi 8 km.

Në mëngjes në orën 07:25 minuta është regjistruar një tjetër tërmet në fshatin Kurbnesh në Lezhë me magnitudë 2.3 të shkallës Rihter dhe thellësi 19 km.

LEXO EDHE  Zbardhet Peshkopia, dëborë edhe në Korçë

Nuk raportohet për dëme materiale.