Goli ndaj Shqipërisë/ Maguire: E kishim përgatitur skemën, e dinim çfarë do të ndodhte

Mbrojtësi i Mançester Junajtid, Harry Maguire i  cili realizoi golin e parë të takimit ndaj Shqipërisë mbrëmë në stadiumin mitik “Wembley”, në mikrofonat e “SKY Sports”, ka deklaruar se e kishin përgatitur si skemë në stërvitje këtë gol dhe se festimi i erdhi natyrshëm.

“Ishte një top i mrekullueshëm nga Rise James. Ne kishim punuar për këtë skemë, ne dinim se cilat zona mund të shfrytëzonim dhe merita për të gjithë këtë i shkon stafit teknik. Arrita të godisja me kokë në shtyllën e largët dhe mendoj se kur luan këto ndeshje, goli i parë është vendimtar. Festimi erdhi natyrshëm për mua. Është një ndjenjë e mrekullueshme të shënosh për vendin tim. Nuk i drejtohej askujt ky festim, thjesht erdhi natyrshëm për ta bërë këtë dhe për të zhbllokuar rezultatin për Anglinë dhe për të marrë të rëndësishmen, tre pikët”, tha Harry Maguire.

LEXO EDHE  Pirro Dhima rigjen dashurinë, kush është sportistja që i ka "rrëmbyer" zemrën

Shqipëria u mund me rezultatin 5-0 ndaj Anglisë në stadiumin “Wembley”, ndeshje e vlefshme për Grupin “I” të fushatës kualifikuese të Botërorit “KATAR 2022”. Me disfatën e djeshme, shanset e Shqipërisë për tu kualifikuar në botëror, përjashtohen matematikisht.

Video e golit

Mbrojtja kuqezi inekzistente, Anglia ndëshkon Shqipërinë