FOTO/ Goditet me thikë shqiptari në Itali

Një shqiptar raportohet se është plagosur me thikë në Alessandria të Italisë, mbrëmjen e djeshme.

Sipas mediave lokale, shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur, është goditur në pjesën e mushkërisë dhe raportohet se ndodhet në gjendje të rëndë, por jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE  Aksidenti me 45 viktima në Bullgari, publikohet sot rezultati i ekspertizës

40-vjeçar ka shkuar në banesë i plagosur. E shoqja ka lajmëruar autoritetet dhe i plagosuri është transportuar në spital.

Raportohet se i plagosuri nuk ka treguar detaje për ngjarjen, që po hetohet si tentativë vrasje.