Përfshihet nga flakët zona e ish-kabinave në plazhin e Durrësit

Tek ish-kabinat e plazhit të Durrësit ka rënë zjarr, pasditen e sotme.

Informacionet paraprake bëjnë me dije se flakët janë shfaqur rreth orës 15:45 në kabinën e shtetasit me iniciale D.H.

Më pas, flakët janë përhapur me shpejtësi edhe në kabina të  tjera të pabanueshme.

LEXO EDHE  Kryemadhi: Na u mohua mandati i deputetit për shkak të marrëveshjes së fshehtë Rama-Basha

Mësohet se nga zjarri nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit