6 javë kampionat, në Superiore shpallen 2 arbitra si të padëshiruar

Foto: FSHF.org

Kategoria Superiore në Shqipëri mbylli javën e gjashtë. Tej rezultateve, trajnerët dhe drejtuesit e dy klubeve kanë kërkuar që të shpallen “non grata” dy arbitra.

Në Korçë, Dinamo mori tri pikë falë një goli të diskutuar dhe papranuar nga trajneri i Skënderbeut, Memelli. Korçari në deklaratën e pasndeshjes ishte i revoltuar, duke thënë se “kusuret i vijnë nga arbitrat”.

Trajneri i Skënderbeut ka kërkuar që skuadra e tij mos arbitrohet më nga Andi Koçi, kryesor në atë takim. Një tjetër arbitër që është kontenstuar javën e gjashtë, ka qenë edhe Eldorjan Hamiti. Lezhjani arbitroi derbin mes Tiranës dhe Partizanit, fituar 1-0 nga bardheblutë. Këtë herë ka qenë drejtori i Demave, Olsi Rama, që ka “ngelur në klasë” arbitrin.

LEXO EDHE  Armando Broja titullar ndaj Liverpool, ndiqni ndeshjen LIVE

Teksa duhen edhe tre javë nga fundi i fazës së parë, deri tani janë dy arbitra që janë shpallur të padëshiruar nga klubet. Me këto rritme, fundi i sezonit duket i zymtë për “bilbilat”.