VIDEO/ Basha: Kuvendi jo strehë e të korruptuarve dhe përfaqësuesve të krimit

Kryedemokrati Lulzim Basha ka risjellë një pjesë nga fjala e tij në Kuvend një ditë më parë në lidhje me vettingun e politikanëve. Basha u shpreh se frika e pak njerëzve që kanë shpërdoruar dhe shpërdorojnë besimin e qytetarëve nuk pengon aspiratën e shumicës dërrmuese të qytetarëve

“Por frika e pak njerëzve që kanë shpërdoruar dhe shpërdorojnë besimin e qytetarëve, nuk mund të pengojë aspiratën e shumicës dërrmuese të shqiptarëve, për një ndryshim rrënjësor, që e ndan politikën nga krimi dhe e pengon shndërrimin e kësaj salle në një strehë për të korruptuarit dhe përfaqësuesit e krimit.

LEXO EDHE  Çfarë tha Albin Kurti sot para Borrellit për kohën në burgjet serbe

Në këtë sallë nuk mund të ketë vend për ta dhe jam i bindur që mungesa e tyre nuk do të trishtojë askënd!
Sepse shqiptarëve ju mungojnë fëmijët e tyre që janë larguar dhe largohen nga vendi për shkak të politikanëv të korruptuar.

Jo politikanët e korruptuar që do të largohen nga politika dhe që e kanë bërë Shqipërinë të pajetueshme për shqiptarët dhe fëmijët e tyre”, shprehet Basha.