Transportonin bagëti kontrabandë, arrestohen disa persona

Policia e Librazhdit ka ndaluar një kamion me targa AA 069IX, i cili po transportonte bagëti.

Gjithashtu në këtë aksion morën pjesë edhe Autoriteti Kombëtar i Ushqimit dhe sektori Veterinar i Shërbimit Veterinar dhe Mbrojtjes së Bimëve bënë të munduar ndalimin në aksin Përrenjas-Librazhd të kamionit.

Sipas informacioneve të marra nga Korça u ngritën postblloqe për ndalimin e tyre.

LEXO EDHE  Vjedhje energjie dhe sherr me punonjësit e OSHEE, arrestohen 3 persona në Lezhë

Kamioni sëbashku me personat përgjegjës dhe janë shoqëruar për në policinë e Librazhdit. Kanë ardhur specialistët e Krimit Ekonomik Elbasan për të verifikuar situatën dhe dokumentacionin, parapakisht sipas burimeve drejtuesi mjetit nuk ka patur dokumentacion për transport kafshësh.

Specialistët e Policisë dhe autoritetet veterinare po kontrollojnë origjinën e kafshëve dhe më gjerë.