“Neokomunist, pse të thërrasin vetëm ty Prokuroritë e huaja”, Manjani “shpërthen” ndaj Bashës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka shpërthyer kundër kreut demokrat Lulzim Basha, të cilin e konsideron një neokomunist, që përdor partinë për interesat e veta.

Manjani duke iu referuar një deklarate të gazetarit Çim Peka, sipas të cilit Basha është thirrur 8 herë për të dëshmuar nga Prokuroria belge dhe nuk ka shkuar, me ironi shkruan “si ka mundësi që vetëm këtë thërrasin Prokuroritë e huaja”.

LEXO EDHE  Covid në Kosovë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit

Postimi nga Ylli Manjani

Edhe prokuroria Belge e paska thirrur për të dëshmuar?!😮

Ja dhe një rekord tjetër që vendos në politikë neokomunisti Lulzim. Thirret rregullisht në prokurori, jo vetëm vendase.

Si ka mundësi që vetëm këtë thërrasin prokuroritë e huaja?!

Por Ai nuk shkon se është kryetar partie.

E thotë pastaj se nuk e përdor partinë për interesat e veta…!

Në Shqipëri rrena i ka këmbët e gjata.

Si rrena e pushtetit ashtu edhe e opozitës…