Koronavirusi në Greqi/ 34 v*ktima dhe 3585 raste të reja

Greqia ka regjistruar në 24 orët e fundit 3.585 raste të reja me Covid-19.  Numri i përgjithshëm i rasteve që ka fillimi i pandemisë ka arritur në 711,128.

Ndërkohë 36 qytetarë nuk ia kanë dalë dot në betejën me virusin nga 34 që ishin një ditë më parë, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 15555 vdekje.

LEXO EDHE  Basha leksion deputetit Tomorr Alizoti