FOTO/ Zjarr në një pallat në Tiranë, humb jetën gruaja, plagoset i biri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së Shtunës në zonën e Astirit në Tiranë. Bëhet e ditur se rreth orës 05:55 ka rënë zjarr në katin e 3-të një pallati.

Dyshohet se në pamundësi për të dalë jashtë gjatë kohës së zjarrit janë hedhur nga dritarja shtetasja Hava Osmëndaj, rreth 62 vjeçe dhe djali i saj  Klodian Osmëndaj, 36 vjeç.

Si pasojë, ka ndërruar jetë Hava Osmëndaj, ndërsa shtetasi djali i saj ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE  Afera me tokat në Jalë, PD: Çfarë roli ka Damian Gjiknuri?

Sipas dëshmive të fqinjëve në polici, djali vuante nga depresioni, ç’ka shton dyshimet se mund të ketë qenë ai që mund të ketë shkaktuar zjarrin. Megjithatë, hetimet e mëtejshme pritet të zbardhin detaje të tjera për ngjarjen.

Lexo edhe:

 

Zjarri në Astir, banorja: Policia nuk hapte telefonin, zjarrfikësja u vonua