Humbi betejën me Covid-19, ndërron jetë piktori shqiptar

Ka ndërruar jetë ditën e sotme piktori Kristi Baba, pasi humbi betejën me Covid-19.

Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e tij përmes postimeve në rrjetin social fb.

Ndërkohë piktori i ndjerë Kristi Baba ka marrë pjesë edhe në disa ekspozita kolektive si: në galerinë FAB në Universitetin e Arteve “ATELIE 2011”; në Muzeun Historik Kombëtar me një cikël të plote punimesh; po në galerinë FAB në ekspozitën “Të gjithë mbi një qiell” ndërsa më përpara ka hapur po një ekspozitë personale me një koleksion punimesh grafike dhe piktura në teknikën vaj dhe pen.

LEXO EDHE  “Ke fshehur emrin e babait”, deputetja demokrate reagon ashpër: S’ju lë “mola”, jeni lepuj