Hetimi për Bechetti, Bardhi: Rama ka hallin e tij, ja ku janë vendimet

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka nxjerr bllof Kryeministrin Edi Rama ku ka publikuar faqen zyrtare të arbitrazhit për Becchettin.

Bardhi shkruan se Edi Rama thotë paturpësisht se vendimet e arbitrazhit ndërkombëtar për Becchetin janë konfidenciale dhe të papublikuara askund.

“Si gjithmonë, gënjen! Refuzoi ngritjen e komisionit hetimor për 120 milionë euro që i dhuroi biznesmenit italian bazuar mbi mashtrimin e shqiptarëve. Shikoni më poshte vendimet e arbitrazhit për çështjen “Becchetti””, thekson Bardhi.

LEXO EDHE  Yuri Kim mbështet propozimin e PS-së për zgjatjen e mandatit të anëtarëve të KPK-së

✅ https://www.investorstatelawguide.com/documents/documents/IC-0249-01%20-%20Hydro%20v.%20Albania%20-%20Order%20on%20Provisional%20Measures%20-C.pdf

https://app.investorstatelawguide.com/view-dispute-document/IC-0249-04/Hydro%20S.r.l.%20and%20others%20v.%20Republic%20of%20Albania/iDCj2RpYc0M=

“Edi Rama nuk ka hallin e konfidencialitetit. Ka thjesht hallin e vet personal. Ai do ta paguajë dëmin, jo shqiptarët”, shkruan Bardhi.