Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e Llallës

Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e Llallës për pezullim dhe shtyrje të ekzekutimit të dënimit me burg.

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla kërkoi disa ditë më parë pezullim dhe shtyrje të ekzekutimit të vendimit që e ka dënuar me 2 vite burg për “fshehje pasurie”.

Kërkesa është argumentuar me problemet shëndetësore të Llallës dhe nevojës për ndihmë të specializuar mjekësore.

LEXO EDHE  Aksident në Lushnje, makina del nga rruga dhe përfundon në kanal

Prokuroria e Posaçme e shpalli në kërkim ndërkombëtar ish-kryeprokurorin, Adriatik Llalla. Pas dy javësh kërkime të dështuara nga policia brenda vendit, SPAK i përcolli Interpolit urdhrin për kërkimin ndërkombëtar të ish-prokurorit të përgjithshëm të dënuar me 2 vite burg.