Rama-Bashës: Mos imito atë të foltores, je një burrë në pikë të hallit

Kryeministri Edi Rama lëshoi akuza ndaj kryetarit të PD-së, Lulzim Basha pas përplasjes verbale që ky i fundit pati në Kuvend me deputetin socialist Eduard Shalsi.

“Ta kam thënë disa herë publikisht, por edhe privatisht, mos imito atë të foltores se origjinali është gjithmonë më i besueshëm se kopja dhe sa më shumë klith si ai i foltores aq më shumë dukesh si personazh i qajtores dhe një burrë që vë kunjën me fjalë të cilat si prind padiskutim u thua përditë fëmijëve që s’përdoren asnjëherë dhe e bën këtë në mes të 139 burra e grave të tjera dhe kush e di se sa të tjerëve që na ndjekin, është një burrë në pikë të hallit. Hallin që ke sado ta qajmë nuk ta zgjidhim dot”, tha Rama.

LEXO EDHE  Ndodh edhe kjo me kandidatin e Nisma, merr Ferrarin borxh që të shkojë të votojë

Duke u ndaluar te deklaratat e Bashës, se kryeministri “flet për një krizë që s’ekziston”, Rama tha se e gjitha bota është në krizë energjetike dhe në të gjithë botën ka rritje të çmimeve.

“Duhet ti vini vetes një moratorium heshtje për 10 vjet për energjinë, derisa sa ata që kanë qene këtu në sallë për të ngritur kartonin kur kishin pushtetin ata të foltores të ikin, vetëm atëherë mund të flisni”, iu drejtua Rama-deputetëve të opozitës.