Bylykbashi “shpërthen” ndaj Bashës: Po e kthente PD në një dyqan 2 me 2 me qepen

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi u shpreh mbrëmjen e sotme në “Opinion” se brenda kvsaj partie është ngritur një strukturë dixhitale, e ngjashme me ato qendrat e zërit që viheshin në Qytetin Studenti në kohën e diktaturës.

“E dini ju që kemi një strukturë që çdo anëtari i thuhet ju do të dëgjoni këtë që ju thotë qendra, njëlloj si në kohën e diktaturës.

E dini ju që ne kemi një statut që ka centralizuar pushtetin te kryetari, që sot nuk e shkarkon dot Kryetarin edhe pse mund të humbasë zgjedhje pa fund.

LEXO EDHE  Aksident në Elbasan, plagoset një person

Kjo mund t´a çonte PD në një dyqan 2 me 2 metra, me qepen të ulur, dhe me Lulzim Bashën brenda, që pret të bëhet Kryeministër, por që demokratët nuk do të vijnë kurrë në pushtet”, tha Bylykbashi.