Shqipëri-Poloni, publikohen formacionet zyrtare

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit luan sot një ndeshje shumë të rëndësishme përballë Polonisë, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022.

Si pasojë e mungesave të rëndësishme në rreshtim për shkak dëmtimesh, pezullimesh e COVID, Shqipëria vjen e cunguar dhe me shumë ndryshime në formacion.

Trajneri Reja si fillim ka bërë zgjedhjen e pritshme në prapavijë me Veselin në vend të Gjimshitit.

LEXO EDHE  Ulje temperaturash, reshje shiu dhe .../ Ja çfarë ndodh me motin javën e ardhshme

Ndërkohë, në mesfushë është Ramadani që luan në vend të Gjasulës dhe në mënyrë të papritur është Roshi që luan në mesfushë në vend të Bajramit.

Në sulm është dyshja Uzuni-Manaj, me Brojën që përfundon përsëri në stolin e rezervave

FORMACIONET ZYRTARE: