Pamje dramatike/ Del nga rruga autobusi, humbin jetën 25 persona

Foto ilustruese

25 persona kanë vdekur dhe shumë të tjetër kanë pësuar lëndime në një aksident autobusi në veriperëndim të Nepalit, njofton policia.

Mediat e huaja raportojnë se automjeti po udhëtonte përgjatë rrethit Mugu kur u largua nga rruga pak pas mesditës së të martës.

LEXO EDHE  Stuhi e ‘çmendur’ në Rusi, merr para murin e presidencës (Video)

Shkaku i këtij aksidenti mbetet i paqartë, por disa raporte sugjerojnë se autobusi mund të ketë pasur një problemet me frenat e dështuara.

Aksidentet rrugore nuk janë të rralla në Nepal dhe zakonisht shkaktohen nga rrugët e këqija ose automjetet e mirëmbajtura dobët.

25 killed, 15 others injured in Mugu bus accident (Updated)