E martë, Nentor 30, 2021
Etiketimet Nepal

Etiketim: nepal

Pamje dramatike/ Del nga rruga autobusi, humbin jetën 25 persona

25 persona kanë vdekur dhe shumë të tjetër kanë pësuar lëndime në një aksident autobusi në veriperëndim të Nepalit, njofton policia.Mediat e huaja raportojnë...

Nepali rihapet për alpinistët pas bllokimit shtatë muajsh

Alpinistët që kërkojnë të shkallëzojnë majat Himalaje të Nepalit më në fund mund ta bëjnë këtë për herë të parë në shtatë muaj. Vendi...

Nepal, 16 viktima nga rrëshqitja e dheut

Të paktën 16 njerëz e kanë humbur jetën nga rrëshqitja e dheut që i preku tre fshatra në pjesën malore të Nepalit.Reshjet e rrëmbyeshme...

Të Fundit