E rëndë/ Ishin shtrirë në shinat e trenit, përplasen për vde*je 3 emigrantë

Tre refugjatë janë vrarë dhe një është plagosur rëndë pasi një tren i shtypi ata në jug-perëndim të Francës.

Kryebashkiaku lokal dhe policia thanë se refugjatët ishin shtrirë në shina kur u përplasën nga treni  në një qytet bregdetar, pranë Biarritz sot (12 tetor)  në mëngjes.

LEXO EDHE  “Truth Social”, kush qëndron pas rrjetit social të Trump?

Nderkohe rrethanat e ngjarjes mbeten të paqarta, ndërsa është duke u zhvilluar hetimi policor, shkruan BBC.

Kryebashkiaku i Ciboure tha se zona ishte e njohur si një rrugë tranziti për emigrantët.